Nikola Vlašić bio je junak hrvatske pobjede protiv Gane i strijelac odlučujućeg pogotka za plasman Vatrenih u šesnaestinu finala Svjetskog prvenstva. Nakon utakmice istaknuo je kako je Hrvatska odigrala čvrstu i zrelu utakmicu protiv zahtjevnog protivnika., javlja HRT
– Utakmica je bila očekivano teška. Protivnik je jako kompaktan u obrani i ne daje puno prostora, ali i mi smo bili vrlo dobri, čvrsti i kompaktni. Iskoristili smo kontre i polukontre, a osim desetak minuta nakon primljenog gola, kada nas je malo poremetila nervoza, mislim da smo kontrolirali utakmicu. Odigrali smo pravu, mušku hrvatsku utakmicu – rekao je Vlašić.
Dodao je kako je izjednačujući pogodak Gane nakratko uzdrmao momčad, ali nije promijenio njezin smjer.
– Poremeti te malo, ali nakon minute ili dvije nastaviš igrati. Hvala Bogu da smo pobijedili. Mislim da ova reprezentacija može stvarno puno napraviti jer imamo odličan spoj iskustva i mladosti. Tek najbolje dolazi – poručio je.
Iako je njegov pogodak odlučio susret, Vlašić je naglasio da mu je momčadski uspjeh važniji od osobne statistike.
– Lijepo je zabiti gol, ali najvažnija je bila pobjeda. Da je zabio bilo tko drugi, osjećaj bi bio isti. Držimo se zajedno, molimo zajedno i Bog nam je jako važan u životu. Mislim da se to vidi i da smo prava obitelj – rekao je hrvatski reprezentativac.
Zadovoljan je nakon pobjede bio i Mateo Kovačić, koji smatra da Hrvatska raste kako turnir odmiče.
– Teška je bila utakmica, a mi se definitivno dižemo. Nismo još na pravoj razini, ali pobjeda je zaslužena. Sve je ljepše kada se pobijedi i lakše se diše. Idemo dalje, nije ovo bila laka skupina za proći – zaključio je Kovačić.




