Nakon višednevnih javnih prozivki između predsjednika SNSD-a Milorada Dodika i lidera SDA Bakira Izetbegovića, u javnosti se pojavila audiosnimka njihova telefonskog razgovora. Snimku je objavio “Srpski glasnik”, a razgovor obiluje međusobnim optužbama, uvredama i političkim porukama.
Dodik je razgovor započeo pitanjem o navodnim prijetnjama i tvrdnjama da ga “mudžahedini žele likvidirati”, pitajući Izetbegovića stoji li iza toga. Lider SDA odbacio je takve optužbe, pojasnivši da je pod “silom” mislio isključivo na djelovanje pravosuđa i primjenu zakona.
Tijekom razgovora dvojica političara razmijenila su niz teških optužbi. Izetbegović je Dodika nazvao “štetočinom” koja vodi destruktivnu politiku, dok mu je Dodik uzvratio uvredom nazvavši ga “korisnim idiotom”.
Posebnu pozornost privlači činjenica da je Dodik veći dio razgovora vodio kao da se obraća vlastitim biračima, predstavljajući se kao branitelj Republike Srpske od, kako tvrdi, prijetnji iz Sarajeva.
Podsjetimo, cijeli sukob započeo je nakon Izetbegovićeve izjave na Federalnoj televiziji kako će se Dodikov status na kraju morati riješiti “nekom silom”, pritom objašnjavajući da misli na pravosuđe, međunarodnu zajednicu i primjenu Daytonskog sporazuma te Ustava BiH.
Nakon te izjave Dodik je na društvenim mrežama objavio niz kritika na račun Izetbegovića, a potom ga i osobno nazvao. Audiosnimka tog razgovora sada je dospjela u javnost.
Poslušajte snimku:
Objavljen snimak razgovora Bakira Izetbegovića i Milorada Dodika. (https://t.co/IOTw9QwXI9)
Izetbegović Dodiku: “Psuješ nam genocid, rušiš državu i dodvoravaš se Izraelu koji kolje djecu”
Dodik Izetbegoviću: “Prijetiš mi. Šalješ mudžahedine na mene” pic.twitter.com/c71NnExDHW— Istraga.ba (@IstragaB) June 25, 2026




