Četvrtak, 25 lipnja, 2026
No menu items!
NaslovnicaAktualnoGradonačelnik koji je sam sebi dao nagradu: Sramim se. Na natječaj me...

Gradonačelnik koji je sam sebi dao nagradu: Sramim se. Na natječaj me nagovorila Karmela Vukov Colić

Gradonačelnik Dugog Sela Nenad Panian našao se u središtu polemike nakon što je osvojio drugo mjesto na natječaju za najljepšu okućnicu koji je organizirala Turistička zajednica grada Dugo Selo. Budući da je Panian po funkciji ujedno i predsjednik Turističkog vijeća Turističke zajednice, u javnosti su se otvorila pitanja o primjerenosti njegova sudjelovanja na natječaju i mogućem sukobu interesa., prenosi index.hr

Natječaj je organiziran s ciljem poticanja građana na uređenje okućnica, vrtova i balkona te stvaranja ljepšeg i ugodnijeg gradskog okruženja. U kategoriji balkona prvo mjesto osvojila je Karla Banić, dok je drugo pripalo Ivanu Lenardiću.

U konkurenciji za najljepšu okućnicu pobjedu je odnio Mile Franjić, drugo mjesto pripalo je gradonačelniku Nenadu Panianu, a treće Lani Vranjić. Kao drugoplasirani, Panian je osvojio robotsku kosilicu vrijednu oko 300 eura.

Nakon što su se pojavile kritike zbog činjenice da je nagradu dobio upravo predsjednik Turističkog vijeća, Panian je priznao da je pogriješio što je uopće sudjelovao na natječaju.

“Ispao sam budala. Kriv sam što se 40 godina bavim vrtovima i što sam mislio da bi moj trud trebao biti nagrađen bilo kako drugačije nego politički”, izjavio je za Dnevnik.hr.

Objasnio je kako ga je na prijavu nagovorila direktorica Turističke zajednice Karmela Vukov Colić te tvrdi da je pristao sudjelovati samo pod uvjetom da bude izvan konkurencije.

“Molila me da se prijavim, a ja sam rekao može, samo van konkurencije. To je anoniman natječaj, ljudi ne znaju za koga glasaju. Kad su doznali tko je, ispalo je kako je ispalo. Tako mi i treba, ispao sam budala i kajem se. Ispao sam bahat, sramim se samoga sebe”, rekao je Panian.

Dodao je kako se više neće prijavljivati na slične natječaje te da će osvojenu robotsku kosilicu pokloniti.

“Neću se više prijavljivati, neću više ništa. Ovo mi je treći mandat, imam nula kaznenih prijava. Nisu mi našli ništa, pa moraju nešto. Pišite što hoćete”, poručio je.

Na kritike je reagirala i direktorica Turističke zajednice Dugo Selo Karmela Vukov Colić, odbacivši tvrdnje da je gradonačelnik sam sebi dodijelio nagradu.

“Povodom tvrdnji iznesenih 25. lipnja 2026. na portalu Jutarnjeg lista, koje su prenijeli i drugi mediji, da je gradonačelnik sam sebi dodijelio nagradu u izboru za najljepšu okućnicu, dužni smo istaknuti kako su takvi navodi netočni i dovode javnost u zabludu”, poručila je.

Prema njezinim riječima, o pobjednicima nije odlučivala Turistička zajednica niti njezino Turističko vijeće, već je izbor proveden anonimnim ocjenjivanjem, zbog čega smatra da nije bilo pogodovanja. Unatoč tome, činjenica da je predsjednik Turističkog vijeća sudjelovao na natječaju koji organizira institucija na čijem je čelu izazvala je brojne reakcije i otvorila raspravu o tome koliko je u ovakvim situacijama važno izbjeći i sam dojam mogućeg sukoba interesa.

MOGLO BI VAS ZANIMATI

NAJNOVIJE

spot_img