Izbornik Zlatko Dalić odlučio se za nekoliko promjena u sastavu za večerašnji ogled protiv Paname, a Hrvatska će u Torontu krenuti u lov na prve bodove na Svjetskom prvenstvu u drukčijoj formaciji nego protiv Engleske., piše jutarnji
Nakon poraza u prvom kolu, Dalić je posegnuo za novim rješenjima pa će Vatreni protiv Paname zaigrati u sustavu 4-2-3-1, s trojicom novih igrača u početnoj postavi.
Od prve minute zaigrat će Dominik Livaković na vratima, dok će obrambenu četvorku činiti Josip Stanišić, Joško Gvardiol, Josip Šutalo i Marin Pongračić, koji je dobio prednost ispred Duje Ćaleta-Cara.
U veznom redu Hrvatsku će predvoditi kapetan Luka Modrić i Mateo Kovačić, dok će ispred njih djelovati Martin Baturina, Ivan Perišić i Marco Pašalić. U vrhu napada ponovno će priliku od prve minute dobiti Petar Musa.
Sastav Hrvatske:
Livaković – Stanišić, Šutalo, Pongračić, Gvardiol – Modrić, Kovačić – Marco Pašalić, Baturina, Perišić – Musa.
Iz početne postave ispali su Petar Sučić, Luka Vušković i Mario Pašalić, dok su nova lica među prvih jedanaest Marin Pongračić, Mateo Kovačić i Marco Pašalić.
Posebnu pozornost privlači odluka da Petar Musa zadrži mjesto u početnoj postavi ispred Ante Budimira. Napadač Dallasa ostavio je vrlo dobar dojam protiv Engleske te je svojim radom, kretanjem i postignutim pogotkom očito zaslužio novo povjerenje izbornika.
Marco Pašalić također je nagrađen za energiju i prodornost koju je donio nakon ulaska s klupe u prvom kolu, a njegova će zadaća biti stvarati višak po desnoj strani i pritiskati obranu Paname.
Martin Baturina, koji je protiv Engleske bio među najboljim hrvatskim igračima, ponovno će imati važnu ulogu iza napadača, dok se od dvojca Modrić – Kovačić očekuje dominacija u sredini terena i kontrola ritma utakmice.
Hrvatska protiv Paname igra od 1 sat iza ponoći po hrvatskom vremenu, a eventualna pobjeda značajno bi povećala izglede Vatrenih za plasman u nokaut fazu Svjetskog prvenstva.




