
Dok se diljem Hrvatske obilježava Dan antifašističke borbe, saborski zastupnik Mosta Marin Miletić objavio je poruku u kojoj je iznio potpuno drugačiji pogled na značenje današnjeg državnog praznika. Poručio je kako ne smatra da postoji razlog za slavlje te je odbacio etiketu antifašista, ističući da osuđuje sve totalitarne režime, uključujući nacizam, fašizam i komunizam. U svojoj objavi posebno se osvrnuo na poratne komunističke zločine, Bleiburg, Križni put, Goli otok i brojna stratišta, poručivši kako Hrvatsku vidi kao državu utemeljenu na vrijednostima Domovinskog rata.
Objavu prenosimo u cijelosti:
“Neću slaviti nikakav dan antifašističke borbe!
Mnogi političari dodvarači kao i oni koji su odavna izgubili kralježnicu od silnog saginjanja pred svim i svačim danas će se razletjeti po Hrvatskoj ne bi li pokazali kako su oni – antifašisti. Ja neću slaviti nikakvu antifašističku borbu. I nisam nikakav antifašist. Ne mogu slaviti borbu čija posljedica je preko 750 prikrivenih jama zločina po Sloveniji i nekih 700 u Hrvatskoj. Pljunuo bih u lice na tisuće i tisuće žrtava mog naroda koji su u ime te borbe ubijani po križnim putevima, Bleiburgu, Macelju, koji su nedaleko moje Rijeke ubijani i bacani u jamu Bezdan, koji su ubijani i bacani u jami Jazovka, koje se mučilo i zlostavljalo po Golom otoku i ako ste bili žena na svetom Grguru. Neću slaviti nikakve borbe čiji režim je ubijao Hrvate po svijetu, koji je naredio sustavno ubijanje katoličkih svećenika, njih 664 koliko su komunisti pobili svećenika i časnih sestara. Antifašistička borba koja nas je uvela u drugu vrstu tamnice – Jugoslaviju – nikada neće biti dan slavljenja za nas Hrvate.
Pritom, nedvosmisleno osuđujem svaki totalitarizam: nacizam, fašizam i komunizam. Svaki. Ja sam antikomunist, protufašist i antitotalitarist. Moja Hrvatska je nastala u krvi i žrtvi hrvatskih branitelja u Domovinskom obrambenom ratu. Slobodna, demokratska, normalna moja Hrvatska.
Borba se nastavlja.
Nema uzmaka niti centimetra.”, napisao je Miletić




