Na Policijskoj akademiji “Prvi hrvatski redarstvenik” svečano je prisegnulo 138 novih policijskih službenika, od kojih će 15 biti u sustavu pravosudne policije. Riječ je o IV. klasi učenika Policijske škole “Josip Jović”.
Na svečanosti su bili ministar unutarnjih poslova Davor Božinović i glavni ravnatelj policije Nikola Milina, koji je najboljim učenicima uručio nagrade. Na akademiji je danas i Dan otvorenih vrata, a interes za službu u policiji iznimno je velik.
– Uz jako dobre profesore i odgajatelje, vrlo brzo smo se navikli i odradili sve što je bilo potrebno. Tako da svi koji su zainteresirani – stvarno nema potrebe za strahom, poručila je Petra Šupica, policijska službenica. Ovo je jedno predivno iskustvo, upoznaš nove ljude, nove prijatelje i imaš siguran posao, dodala je.
– Najviše će mi nedostajati društvo i ovakav dnevni ritam na koji smo navikli već dvije godine. Što mi neće nedostajati – stvarno ne mogu izdvojiti jer scena Policijske akademije je super, izjavio je Jerko Grujović, policijski službenik.
Glavni ravnatelj policije Nikola Milina kazao je da se kurikulum prilagođava novim generacijama, pa tako i ova generacija srednjoškolskog obrazovanja ima dodane vrijednosti s raznim aktivnostima.
– Policijski službenik mora biti obučen, školovan, ali mora pokazati i ponos da služi instituciji koja je po svim recentnim istraživanjima jedna od institucija kojima se najviše vjeruje, rekao je ministar unutarnjih poslova Davor Božinović., piše HRT.




