Pijana vozačica skrivila je tešku nesreću u kojoj su ozlijeđene tri osobe, među njima i dijete.
Kako navode, prometna nesreća dogodila se u Donjem Vidovcu u Međimurju u srijedu oko 17 sati
“U trenutku nesreće 39-godišnja vozačica, pod utjecajem alkohola od 1,65 g/kg, upravljala je osobnim automobilom, čakovečkih registarskih oznaka, Ulicom Rade Končara.
Pritom je na ravnom dijelu prometnice u potpunosti prešla na suprotnu stranu, gdje je prednjim dijelom automobila udarila u prednji dio dostavnog automobila, čakovečkih oznaka, kojim je iz suprotnog smjera upravljala 34-godišnjakinja.
Vozilom hitne medicinske pomoći obje vozačice te dijete putnik iz dostavnog automobila prevezeni su u čakovečku bolnicu, gdje im je pružena medicinska pomoć, dok će se njihove ozljede naknadno okvalificirati.
Nakon kvalifikacije ozljeda slijedi i pravna kvalifikacija događaja (prekršajna ili kaznena odgovornost 39-godišnje vozačice). Vozačica dostavnog automobila u trenutku nesreće nije bila vezana sigurnosnim pojasom, dok dijete putnik nije bilo smješteno u sigurnosnoj sjedalici”, rekli su u policiji.
POLICIJSKI APEL
Korištenje sigurnosnog pojasa nije samo zakonska obveza. već predstavlja iznimno bitan SIGURNOSNI aspekt za svakog putnika u vozilu. Iz mnogobrojnih provedenih istraživanja proizlazi kako sigurnosni pojas smanjuje rizik od ozbiljnijih ozljeda i smrti prilikom prometne nesreće za čak 50 posto.
Struktura stradale djece prema svojstvu u kojem su sudjelovala u prometnim nesrećama bitno se promijenila. Prije 20-ak godina djeca su najviše stradavala kao pješaci, a danas najviše stradavaju kao putnici u vozilima.
Djeca se nepropisno prevoze na prednjim sjedalima, sjede na stražnjim sjedalima nevezana ili su u neadekvatnim sjedalicama koja ne zadovoljavaju najosnovnije uvjete sigurnosti.
Upućujemo apel, prvenstveno roditeljima, bakama i djedovima, ali i svima ostalima – prevozite djecu na siguran i zakonit način te pritom koristite sigurnosne sjedalice (autosjedalice) jer smanjuju rizik pogibije djeteta u nesrećama do 70 posto, a rizik ozbiljne ozljede smanjuju za više od 90 posto., piše danica.hr