
Povodom Dana antifašističke borbe oglasila se i bivša predsjednica Vlade Republike Hrvatske Jadranka Kosor, koja je na društvenim mrežama uputila kritiku premijeru Andreju Plenkoviću i odnosu vladajuće većine prema antifašizmu.
Kosor je u objavi dovela u pitanje vjerodostojnost službenih poruka o antifašističkim vrijednostima, ističući kako se one, prema njezinu mišljenju, ne mogu uskladiti s političkom suradnjom s pojedincima i skupinama koje toleriraju ili relativiziraju ustašku simboliku.
„Ne možeš iskreno čestitati Dan antifašističke borbe, a u većini, u vlasti, držati i one koji pjevaju poglavniku, uvodeći ‘dvostruke konotacije’ za fašistički pozdrav uz klanjanje pjevaču koji ga promiče, a uz zdušno odobravanje dužnosnika na koncertima“, napisala je Jadranka Kosor na platformi X.
Njezina objava izazvala je brojne reakcije korisnika društvenih mreža te se pridružila nizu političkih polemika koje su i ove godine pratile obilježavanje Dana antifašističke borbe u Hrvatskoj.




