
Povodom Dana antifašističke borbe, koji se u Republici Hrvatskoj obilježava 22. lipnja u spomen na osnivanje Prvog sisačkog partizanskog odreda 1941. godine, na Gradskom groblju u Slavonskom Brodu položeni su vijenci i zapaljene svijeće.
Počast antifašistima i svim stradalima u borbi za slobodu odana je kod Središnjeg križa te kod Spomen-kosturnice, uz poruke o važnosti očuvanja mira, solidarnosti, demokratskih vrijednosti i poštivanja ljudskih prava kao temelja suvremene hrvatske države.
Vijence su položili saborski zastupnik i predsjednik Županijske skupštine Pero Ćosić, brodsko-posavski župan dr. sc. Danijel Marušić te predstavnici Grada Slavonskog Broda, Policijske uprave, braniteljskih i antifašističkih udruga te političkih stranaka.
Obilježavanje Dana antifašističke borbe održano je u dostojanstvenom ozračju, uz prisjećanje na žrtve Drugoga svjetskog rata i poruku da se povijesna sjećanja trebaju čuvati kao opomena budućim generacijama.




