Hrvati su svjetski prvaci u lovu ribe udicom na plovak. Kraševac osvojio broncu…

Na 70. po redu održanom Svjetskom prvenstvbu u lovu ribe udicom na plovak koje se održavalo 21. i 22. rujna u Canal d’Aire u Bazeu – Betune (Francuska) Hrvatska seniorska reprezentacija u lovu ribe udicom na plovak osvojila je prvo mjesto i stekla titulu svjetskih prvaka.

Hrvatska je prva s 31 negativnim bodom (23.006 g), Italija je druga s 40 negativnih bodova (22.803 g) a slijedi Francuska s 43 negativna boda (20.944 g).

Pojedinačni plasmani 70. Svjetskog prvenstva nacija u lovu ribe udcom na plovak su : prvi Laszlo Csillag (Mađarska), drugi Wiktor Walczak (Poljska) i Matija Kraševac (Hrvatska).