UŽIVO Liga prvaka, Bayern-Dinamo: Petković 3:1, Ogiwara 3:2, Modri se probudili, Bayern ide na 9:2

Image by Alexander Fox | PlaNet Fox from Pixabay

Dinamo večeras od 21 sat otvara svoj deveti nastup u Ligi prvaka i to na Allianz Areni u Muenchenu protiv Bayerna.

Pjaca, Baturina i Petković u vrhu napada zaduženi su za iznenađenje domaćima. Dinamo je ostao bez bitnog igrača, Petar Sučić ima virozu i neće nastupiti, nema ga ni na klupi., prenosi hrvatska danas

Bayernov Josip Stanišić je na tribinama, ozlijeđen je.

Bavarci su krenuli furiozno, napadali od prve sekunde, Dinamo se branio. Već u 8′ Musiala je zabio gol, VAR je provjeravao, bilo je zaleđe, pa je pogodak poništen.

Dinamo je kako tako funkcionirao do 16. minute kada je pod čudnim okolnostima dosuđen kazneni udarac za domaće.

Naime, Gnabry zabija gol iz zaleđa, VAR provjerava, kao i situaciju koja je prethodila golu, kada je Pavlović pao preko noge Pierra-Gabriela u kaznenom prostoru Dinama.

Gol je poništen, ali je dosuđen kazneni udarac za Bayern, koji je realizirao Kane u 19. minuti.

Nakon te situacije Dinamo se pogubio, redali su se napadi domaćih. U 33′ Bayern vodi 2:0, Guerrerio bombom pogađa neobranjivo.

Već u 38′ je 3:0 za Bayern, nakon kornera lopta stiže na glavu Olisea koji zabija pored nemoćnog Nevistića.

Moglo je biti i gore do kraja poluvremena, ali je ostalo 3:0.

Dovoljno govori činjenica da je Dinamo prvi udarac na Neuerov gol imao u sudačkoj nadoknadi, Pjaca je pucao preko grede.

Modri su se probudili u drugom poluvremenu i Blitzkriegom smanjili na 3:2. U 49′ Petković 3:1, u 50′ Ogiwara 3:2.

Veselje modrih nije dugo trajalo. Kane zabija za 4:2 i 57′, a Olise za 5:2 u 62′ minut

U 69′ korner je izveo Bayern, VAR je provjeravao potencijalno igranje rukom Mišića u skokui dosuđen je drugi jedanaesterac za Bayern. Kane zabija za 6:2.

U 77′ treći kazneni udarac za Bayern, Teophile je nagazio malo Daviesa. Kane puca za 7:2.

BAYERN – DINAMO (0d 21:00)

Početni sastavi:

Bayern: Neuer – Guerreiro, Upamecano, Kim, Davies – Kimmich, Pavlović – Gnabry, Musiala, Olise – Kane

Klupa Bayerna: Ulreich, Schmitt, Goretzka, Sane, Coman, Dier, Joao Palhinha, Muller, Laimer, Tel

Dinamo: Nevistić – Ristovski, Theophile-Catherine, Mmaee – Pierre-Gabriel, Rog, Mišić, Ogiwara – Pjaca, Baturina – Petković

Klupa Dinama: Zagorac, Filipović, Torrente, Ademi, Bernauer, Stojković, Kačavenda, Hoxha, Kulenović, Cordoba, Mbuku, Špikić

Sudi: Juan Martinez Munuera, Španjolska

————————————————————————————————————————
Bayern-Dinamo 4:2
————————————————————————————————————————-
57′ Kane 4:2

53′ Pjaca puca, Ulreich brani

50′ Ogiwara zabija za 3:2

49′ Petkoviiić 3:1. Pierre-Gabriel je ubacio

46′ Neuer je ostao u svlačionici, Ulreich je na golu. Stojković umjesto Roga. Počelo je drugo poluvrijeme

45’+4 Kraj poluvremena, Bayern vodi 3:0

45’+4 Prvi udarac Modrih na vrata Bayerna, Pjaca puca preko gola

45’+3 Korner za domaće, izbijeno

45′ Igra se četiri minute nadoknade

41′ Dva kornera za domaće zaredom, očišćeno

38′ 3:0 za Bayern, nakon kornera lopta stiže na glavu Olisea koji zabija pored nemoćnog Nevistića

33′ Bayern vodi 2:0, Guerrerio bombom pogađa neobranjivo

24′ Korner za Bayern, udarac Guerreria malo pokraj gola Dinama

19′ Kane zabija s 11 metara, 1:0 za Bayern

16′ Gnabry zabija gol, VAR provjerava i potencijalni kazneni udarac i dosuđuje ga, a poništava gol koji je postignut iz zaleđa. Pavlović je isforsirano pao nakon duela s Pierre-Gabrielom, lopta nije bila više kod njega. Dosuđen je kazneni udarac za koji se nitko ne bi bunio da nije dosuđen.

11′ Korner za Bayern, očišćeno

8′ Musiala je zabio gol, VAR provjerava, bilo je zaleđe

6′ Navalili su Nijemci od početka, ali Dinamo zasad odolijeva

4′ Sudar Petkovića i golmana Neuera skoro na centru igrališta

3′ Musiala puca u Nevistića koji hvata loptu

1′ Korner za Bayern. Kratka kombinacija, vraćena lopta unatrag

1′ Počela je utakmica