Konferencijska liga: Dinamo šokirao Betis, s pobjedom se vraća u Zagreb

Nogometaši Dinama pobijedili su u Sevilli domaći Betis 1:0 u prvom susretu doigravanja za plasman u osminu finala Konferencijske lige.

Pogodak odluke zabio je Bruno Petković iz kaznenog udarca u 76. minuti. Uzvratni susret je 22. veljače na stadionu Maksimir.

Bilo je to deseto gostovanje Dinama u Španjolskoj u nekoj službenoj europskoj utakmici i prva pobjeda nakon devet uzastopnih poraza.

U prvom poluvremenu nije bilo previše uzbuđenja, no Dinamo je pokazao da se može nositi sa španjolskim sastavom.

Najbolju priliku Real Betis je imao na samom početku utakmice kada je pucao Nabil Fekir, ali je Ivan Nevistić bio spreman. Betis je u prvom poluvremenu uputio devet udaraca, od kojih dva u okvir, dok je Dinamo prema vratima Ruia Silve pucao tri puta, ali bez udarca u okvir gola.

U drugom dijelu ključni trenutak dogodio se u 75. minuti kada je Chadi Riad igrao rukom u kaznenom prostoru.

Ukrajinski sudac Mikola Balakin je nakon asistencije VAR-a provjerio video snimku pokazavši na bijelu točku, a Petković je sigurno realizirao najstrožu kaznu.

Pogodak pogledajte OVDJE

Najbliže izjednačenju domaćin je bio u 88. minuti kada je Jose iz slobodnog udarca pogodio okvir gola, piše HRT.