Wales-Hrvatska: Pašalić zabija, smanjuje na 2:1

Nakon poraza od Turske, Vatreni traže od 20.45 pobjedu u Cardiffu protiv Walesa.

Juranović, Vida i Majer su u prvih 11 umjesto Šutala, Stanišića i Pašalića koji su startali protiv Turske.

Vatreni su opet odigrali prvo poluvrijeme za zaborav, 67 posto posjeda lopte i nijedan udarac u okvir gola Walesa.

Livaković je dva puta fantastičnim obranama spašavao mrežu, u 23′ nakon slobodnog udarca Wilsona i u 30′ nakon udarca Williamsa.

Na početku drugog poluvremena Wales je poveo, u 47′ Wilson bježi Vidi i prebacuje Livakovića za 1:0.

Wales – Hrvatska (od 20:45)

Wales: Ward, Roberts, Rodon, Mepham, Davies, James, Wilson, Ampadu, Williams, Brooks, Moore

Hrvatska: Livaković, Juranović, Vida, Gvardiol, Barišić, Modrić, Brozović, Kovačić, Majer, Brekalo, Musa

Sudi: Davide Massa, Italija

Klupa Walesa: Hennessey, King, Lockyer, Bradshaw, Levitt, Cullen, Savage, Poole, Low, James, Sheehan, Broadhead

Klupa Hrvatske: Labrović, Ivušić, Stanišić, Erlić, Šutalo, Vlašić, Pašalić, Moro, Sosa, Beljo

U 75′ Modrić ubacuje iz kuta, Pašalić zabija glavom za 2:1.

———————————————————————————————————————
Wales – Hrvatska 1:0
———————————————————————————————————————-

51′ Korner za Vatrene, Wales izlazi u kontru, nema opasnosti

47′ Wilson bježi Vidi i prebacuje Livakovića, 1:0

46′ Stanišić, Pašalić i Beljo ulaze, Juranović, Musa i Brekalo izlaze, počelo je drugo poluvrijeme

45′ Kraj prvog poluvremena, bez golova

36′ Vatreni pokušavaju organizirati napad

30′ Williams puca, Livaković fantastično brani, korner za domaće. Nema opasnosti

25′ Traje pritisak Walesa… Ali bez završnog udarca

23′ Slobodni udarac izvodi Wilson, Livaković sjajno brani, korner, pa još jedan, boksa Livaković

21′ Žuti Vidi, prekršaj u zoni šuta za Wales, dvadesetak metara od Livakovićevog gola

18′ Musa glavom puca preko gola

12′ Brooksova dijagonala na lijevo krilo, Wilson bježi Vidi, dolazi pred Livakovića, ali je Vida ipak blokirao

10′ Utakmica niskog tempa zasad

5′ Početno ispitivanje snaga

1′ Počela je utakmica

Minuta šutnje za žrtve na Bliskom istoku..