UŽIVO Europska liga, Dinamo – Sparta: Peeriiiić 2:1, Ivanuuušeeec 3:1

Dinamo od 20 sati s novim trenerom Sergejom Jakirovićem igra prvu utakmicu doigravanja za Europsku ligu sa Spartom iz Praga.

Na vratima je Nevistić, Livaković je otišao u Fenerbahče, a umjesto Šutala koji je prodan Ajaxu u sastavu je Perić. Ivanušec će vjerojatno odigrati još samo ovu utakmicu, on je isto prodan…

Dinamo je utakmicu počeo žustro, već u 2′ Baturina puca, lopta se odbija od stative u golaut. No, sve do 37′ kada je nakon kornera lopta slučajno i to iz blizine pogodila u ruku.

VAR je provjeravao situaciju, dosuđen je jedanaesterac za Spartu. Siguran je bio Krejči za vodstvo Sparte 1:0.

U 44′ Sjajan prodor Petkovića koji fantastično upošljava Špikića. Špikić je precozan za izjednačenje 1:1.

Dinamo je mogao na odmor s prednosti, u sudačkoj nadoknadi (45+3′) Baturina je s lijeve strane izbio pred vratara gostiju, pucao, na odbijenu loptu je naletio Ljubičić, ali je pucao iznad gola. Tako se na odmor otišlo s rezultatom 1:1.

Dinamo-Sparta (od 20 sati)

Dinamo: Nevistić – Moharrami, Ristovski, Perić, Ljubičić – Mišić, Bulat – Špikić, Baturina, Ivanušec – Petković

Sparta: Vindahl – Sorensen, Panak, Krejči – Wiesner, Sadilek, Kairinen, Zeleny – Birmančević, Olatunji, Haraslin

Sudi: Marco Guida, Italija

———————————————————————————————————————-
Dinamo-Sparta 3:1

68′ Još dvije promjene kod gostiju

67′ Ivanušec puca pokraj gola

66′ Emreli puca pokraj gola Sparte

64′ Baturina izlazi, Stojković ulazi, Emreli umjesto Špikića

61′ Kuchta umjesto Olatunjija, Minchev umjesto Haraslína

61′ Ivanuuušec 3:1, Ljubičić je asistirao

58′ Korner za Dinamo, prvi. Bulat je ubacio, Vindahl je obranio dva udarca, lopta je došla na kraju do Perića, koji zabija za 2:1

53′ Baturina je sjajno prošao, ali puca ravno u Vindahla

51′ Baturina puca iznad gola

48′ Opasno pred Dinamovim golom, Moharrami blokira udarac Olatunjiju, korner za Spartu, izbačeno

46′ Moharrami je pucao daleko od gola gostiju

46′ Počelo je drugo poluvrijeme…

45+4′ Na odmor se ide s rezultatom 1:1

45+3′ Baturina je s lijeve strane izbio pred vratara gostiju, pucao, na odbijenu loptu je naletio Ljubičić, ali je pucao iznad gola

45′ Igra se 4 minute nadoknade

44′ Špikiiić 1:1, Petković je sjajno asistirao

41′ Olatunji udara drugi put laktom, ovaj put je u glavu dobio Perić. Nije suđen ni prekršaj…

38′ Krejči puca jedanaesterac, 1:0 za Spartu

37′ VAR provjerava igranje rukom Perića, lopta se iz blizine odbila u ruku Perića… Jedanaesterac za Spartu

35′ Korner za Spartu, kratka kombinacija, Nevistić lagano hvata

34′ Olatunji je pokušao glavom, lopta je otišla daleko od Dinamovog gola

28′ Nastavlja se igra, Dinamo ima 64 posto posjeda lopte

26′ Pauza za hlađenje, u Zagrebu je vruće i sparno

25′ Bulat puca iznad gola Sparte

24′ Olatunji je Ljubičića udario rukom po vratu i licu, ali samo usmena opomena

23′ Ivanušec je zabio gol, ali je bilo zaleđe

21′ Žuti za Baturinu

20′ Pokušaj Birmančevića završava u rukama Nevistića

15′ Korner za Spartu, nema opasnosti

12′ Nije bilo izraženijih prilika zadnjih 10 minuta

2′ Baturina puca, lopta se odbija od stative u golaut

1′ Počela je utakmica…

Igrači izlaze na teren, ovacije za novog trenera Dinama Sergeja Jakirovića

Iz Dinama su pozvali navijače da na poluvremenu ostanu na svojim mjestima. Očekuje se oproštajna poruka Dominika Livakovića.