Dinamo lomi AEK : Ljubiiičiiić 2:0

Dinamo u Ateni kod AEK-a od 20:45 pokušava u uzvratnoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu prvaka nadoknaditi minus od jednog gola s Maksimira (1:2). Šutalo je pogodio krajem prvog poluvremena i nadoknadio prednost AEK-a.

Dinamu za play-off Lige prvaka s belgijskim Royal Antwerpom treba pobjeda s dva gola razlike, a pobjeda s jednim golom donosi produžetke. Martin Baturina se, čini se, još nije oporavio od viroze.

Utakmica je započela snažnim pritiskom domaći, već u 50. sekundi. AEK je imao opasni prodor po lijevoj strani, Hajsafi je izbio pred Livakovića, ali je loše pucao, pokraj gola. Dinamo je u ‘3 stigao pred Stankovićev gol, ali Špikićev udarac završava u bloku.

U 17′ Livaković spašava Modre, brani udarac Rote sa sedam-osam metara od gola. Dinamo je pokušavao i kombinirao, ali domaći su od početka utakmice djelovali kao da su došli na hokej, a ne na nogomet. Svi su dueli završavali oštrom ulascima u tijelo Dinamovih igrača, ako se Modri slučajno nisu riješili lopte do dolaska bilo kojeg igrača AEK-a.

U 26′ Špikić je dobio laktom u bradu i pao. Nije suđen ni prekršaj.

Igrala se minuta nadoknade. Slobodan udarac za Dinamo Bulat je ubacio, Grci su izbacili loptu, ali Moharrami ubacuje ponovno u šesnaesterac domaćih, Petković prebacuje glavom, lopta dolazi do Šutala koji zabija za 1:0 (45+2’). Var je provjeravao situaciju i potvrdio pogodak.

Dinamo je tako do poluvremena anulirao prednost AEK-a.

AEK – Dinamo (od 20:45)

Sastavi:

AEK: Stanković, Hajsafi, Vida, Moukoudi, Szymanski, Amrabat, Jonsson, Zuber, Rota, Pineda, Garcia

Dinamo: Livaković – Moharrami, Ristovski, Šutalo, Mihaljičenko – Ljubičić, Mišić, Bulat – Špikić,
Petković, Ivanušec

Sudi: Espen Eskas, Norveška

——————————————————————————————————————–
AEK – Dinamo 0:2(2:3)
———————————————————————————————————————-

69′ Livaković opet sjajno brani, iz slobodnjaka je pucao

67′ AEK mijenja tri igrača

65′ Ljubičiiić 2:0Petković ga je fantastično proigrao

63′ Slobodni udarac za AEK, Zuber puca preko Livakovićevog gola

57′ Livaković ponovno spašava Modre, skida udarac Amrabata iz neposredne blizine

55′ Livaković brani opasan udarac Jonssona

52′ Korner za AEK, nema opasnosti

50′ Dinamo pokušava organizirati napad

46′ Počelo je drugo poluvrijeme… Nema izmjena igrača

45+3′ Kraj prvog poluvremena, Dinamo vodi 1:0

45+1′ Igra se minuta nadoknade. Slobodan udarac za Dinamo, Bulat je ubacio, Grci su izbacili loptu, ali Moharrami ubacuje, Petković prebacuje glavom, lopta dolazi do Šutala i 1:0 (45+2′) Var provjerava….Gol je

44′ Šutalo je dao dubinsku loptu za Bulata koji je bio u stopostotnoj šansi, ali je pucao pokraj Stankovićevog gola

30′ Ivanušec ruši Zubera i dobiva žuti karton na nešto više od 20 metara od Livakovićevog gola. Slobodni udarac izvodi Garcia, visoko preko gola

28′ Ivanušec s dvadesetak metara puca preko gola

26′ Špikić je dobio laktom u bradu i pao. Nije suđen ni prekršaj. AEK igra vrlo čvrsto u svakom duelu

23′ Petković puca, Stanković brani. Ivanušec i Petković su dobro kombinirali, ali udarac na gol nije bio dovoljno snažan

17′ Livaković spašava Modre, brani udarac Rote sa sedam-osam metara od gola

16′ Garcia puca s pet metara pokraj Livakovićevog gola

13′ Bulat puca iznad gola

5′ Korner za AEK, nema opasnosti

3′ Dinamo je stvorio opasnu situaciju pred golom AEK-a ali Špikićev udarac završava u bloku

1′ Počela je utakmica. AEK je imao opasni prodor po lijevoj strani, Hajsafi je izbio pred Livakovića, ali je loše pucao, pokraj gola

Minuta šutnje za poginulog navijača AEK-a…