UŽIVO Liga prvaka, Dinamo-AEK: Bulaaat 1:0, Maksimir je eksplodirao; Zuber izjednačio

Dinamo i AEK od 20 sati na Maksimiru igraju prvu utakmicu 3. pretkola Lige prvaka.

Trener Modrih Igor Bišćan iznenađujuće ostavio je na klupi Martina Baturinu, ali navodno nije potpuno spreman zbog viroze koju je imao, a Grci u prvih 11 nemaju nijednog Grka, imaju Hrvata – Domagoja Vidu. BBB-i su istaknuli manji transparent “Sjever uz odsutne”.

Dinamo je dominirao u prvom poluvremenu, imao posjed lopte i terensku inicijativu. No u 16′ Livaković spašava Dinamo, Garcia je pucao nakon što je s lijeve strane sam bio ispred golmana Modrih.

U 25′ nakon kornera za Dinamo Ristovski je snažno u glavu loptom pogodio Mihaljičenka, da nije, to bi bio teško obranjiv udarac za Stankovića.

No, inicijativa je okrunjena pred kraj poluvremena. U 38′ bio je prekršaj na Petkoviću na dvadesetak metara od grčkog gola. Bulat je sjajno izveo slobodnjak i pogodio u lijeve rašlje Stankovićevog gola za 1:0.

Moglo je biti i 2:0 za Dinamo, u sudačkoj nadoknadi, 45+2′ Mihaljičenko je sam izbio pred Stankovića ali je slabo pucao, Stanković hvata. Tako se na odmor otišlo s 1:0 za Modre.

Na poluvremenu Bišćan je uveo Emrelija umjesto Špikića. AEK je preuzeo inicijativu, u 59′ Zuber zabija za 1:1, Mišić je izgubio loptu u opasnoj zoni.

Dinamo se potom probudio, Bulat u 62′ snažno puca, Stanković brani, potom Emreli gađa glavom gredu.

Dinamo-AEK (od 20:00)

DINAMO: Livaković, Moharrami, Ristovski, Šutalo, Ljubičić, Bulat, Mišić, Špikić, Mihajličenko, Ivanušec, Petković.

AEK: Stanković, Sidibe, Vida, Moukodi, Hajsafi, Jonsson, Syzmanski, Eliasson, Zuber, Pineda, Garcia.

Klupa Dinama: Nevistić, B. Šutalo, Bernauer, Baturina, Emreli, Drmić, Marin, Sučić, Kaneko, Rukavina, Lukanić, Perić.

Klupa AEK-a: Athanasiadis, Gkinis, Mohammadi, Amrabat, van Weert, Araujo, Rota, Mantalos, Mitroglou, Galanpoulos, Machairas, Pizarro.

Sudi: Joao Pedro Pinheiro, Portugal

————————————————————————————————————————
Dinamo – AEK 1:1

67′ Galanpoulos umjesto Jonssona. Korner za AEK, izbačeno

62′ Bulat puca, Stanković u korner. Nema opasnosti. U sljedećem napadu Emreli gađa glavom gredu.

59′ Zuber, 1:1. Mišić je izgubio loptu u opasnoj zoni

57′ Hajsafiju žuti zbog prigovora

54′ Suđen prekršaj na Garciji, Mišić je bio u duelu, nije djelovalo kao prekršaj. Grci su izveli, lopta je pogodila Ivanušeca u rame, ali je dobio žuti i suđen je novi slobodni udarac, sad sa 17 metara. Izbijeno u korner, nema opasnosti

53′ AEK je pritisnuo, ali bez većih prigoda

48′ Korner za AEK, izbačeno

46′ Emreli umjesto Špikića. Počelo je drugo poluvrijeme….

45+3′ Kraj prvog poluvremena, 1:0 za Dinamo

45+2′ Mihaljičenko je sam izbio pred Stankovića ali je slabo pucao, Stanković hvata

45′ Igra se dvije minute nadoknade

39′ Bulaaat 1:0Fantastično je izveo slobodnjak….pod 90

38′ Prekršaj na Petkoviću na dvadesetak metara od grčkog gola.

36′ Crveni karton za pomoćnika trenera AEK-a, žestoko je prigovarao

32′ Špikić je pucao, Stanković izbacio pokraj gola. Korner za Dinamo. Nakon kornera izbačeno, u nastavku Ivanušec puca iznad gola

25′ Korner za Dinamo. Ristovski je snažno u glavu loptom pogodio Mihaljičenka… Modri imaju 60 posto posjeda lopte

20′ Petković je odapeo, Stanković u korner. Nema opasnosti

16′ Livaković spašava Dinamo, Garcia je pucao, sam ispred Livija. Korner za AEK, izbačeno

15′ Ljubičić je prošao pred Stankovića, ali je ovaj nogom izbio loptu

14′ Dinamo pokušava organizirati neki opasniji napad…

7′ Korner za AEK, pa još jedan, nema opasnosti

4′ Korner za Dinamo, izbijeno

1′ Odličan udarac Bulata, ali odlazi malo pokraj grčkog gola

1′ Počela je utakmica…